Müügitingimused


Veebipoe www.tootsjapuit.ee (edaspidi Veebipood) omanik on Toots&Puit OÜ (registrikood 14626950), asukohaga Musi talu, Jõhvi vald, Ida-Virumaa.  

Müügilepingu kehtivus, kauba- ja hinnainfo  

Müügitingimused kehtivad kaupade ostmisel Toots&Puit OÜ veebipoest.  

Müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde. Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest.  

Eritellimisel valminud toodete hinnad on kokkuleppel kaupmehe ja kliendi vahel. Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest. 

Kauba kättetoimetamise tasu sõltub ostja asukohast ning kättetoimetamise viisist. 

Oluline teave kauba kohta on esitatud vahetult kauba juures. Lisainfo saamiseks võtta ühendust aadressil info@tootsjapuit.ee või telefoni teel 57868644. 

Tellimuse vormistamine  

Kauba tellimiseks tuleb esitada ostusoov valitud toodetega kontaktvahendite vahendusel. Tellimuse vormistamiseks tuleb esitada nõutud andmed ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel saadetakse kliendile arve, mille tasumiseks on aega 7 päeva. 

Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Toots&Puit OÜ arvelduskontole.  

Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.  

Kohaletoimetamine  

Kaupu saadetakse järgmistesse riikidesse: Eesti, muud riigid kokkuleppel. 

Kauba saatmiskulud kannab ostja ning vastav hinnainfo on kuvatud esitatud arvel. 

Eestisisesed saadetised jõuavad üldjuhul ostja määratud sihtpunkti 7-14 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumist. Väljaspool Eestis toimub kohaletoimetamine kokkulepitud kalendripäeva jooksul.  

Erandlikel juhtumitel on õigus kaup kohale toimetada kuni 45 kalendripäeva jooksul.  

Taganemisõigus  

Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul. 

Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.    

14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes.  

Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Toots&Puit OÜ-l õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.  

Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus, ning saata see e-posti aadressile info@tootsjapuit.ee hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest.  

Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga toode).  

Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.    

Toots&Puit OÜ tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud, välja arvatud transporditasu. 

Toots&Puit OÜ võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.  

Kui ostja on sõnaselgelt valinud Toots&Puit OÜ pakutud kõige odavamast tavapärasest  kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Toots&Puit OÜ tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.  

Toots&Puit OÜ-l on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.  

Pretensiooni esitamise õigus  

Toots&Puit OÜ vastutab ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul, alates kauba üleandmisest ostjale. Sellest esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest ostjale eeldatakse, et puudus oli olemas juba asja üleandmise ajal. Vastava eelduse ümberlükkamine on Toots&Puit OÜ kohustus.

Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul Toots&Puit OÜ poole, saates e-kirja aadressile info@tootsjapuit.ee või helistada telefonil 57868644.  

Toots&Puit OÜ ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist ostjale.  

Kui ostetud kaubal on puudused, mille eest Toots&Puit OÜ vastutab, parandab või asendab Toots&Puit OÜ puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Toots&Puit OÜ ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud. 

Toots&Puit OÜ vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.  

Otseturustus ja isikuandmete töötlemine  

Toots&Puit OÜ kasutab ostja poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-maili aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks. Toots&Puit OÜ edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kohale toimetada kaupa.  

Toots&Puit OÜ saadab ostjale uudiskirju ning pakkumisi ostja e-maili aadressile ainult juhul, kui ostja on selleks avaldanud soovi sisestades veebilehel e-kirja aadressi ning andnud teada oma soovist otsepostituse teadete saamiseks.  

Ostjal on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest andes sellest meile teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldava e-kirjas toodud juhiseid.  

Vaidluste lahendamine  

Kui ostjal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirja aadressile info@tootsjapuit.ee või helistada telefonil: 57868644. 

Kui ostja ja Toots&Puit OÜ ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta.  

Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.